Orzezwiajacy tlumacz

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który dodatkowo zaspokoiłby ich zainteresowanie oraz orzeźwił. W takim wypadku doskonale konsultują się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego lub te kruszonego lodu. W internecie i sztukach kucharskich można znaleźć wiele wzorów na ciekawe napoje tego gatunku. Oczywiście można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, zawsze warto nauczyć się tworzyć je jednemu. Stanowi ostatnie nie tylko zdecydowanie tańsze rozwiązanie, ale również lepsze. Eksperymenty w kuchni dają dużą satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny czy znajomi, którzy spotkają z wizytą w jeden upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, jest ostatni o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można osiągnąć o dowolnej chwili roku, nie tylko latem, a mleko to segment wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jakieś z najpopularniejszych owoców na placu. Otrzymany napój jest słodki, smaczny i pożywny - wszak każdy gęsty koktajl można używać jak samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym ciekawym rodzajem koktajlu stanowi tenże o smaku truskawkowym. Najlepiej robić go w okresie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i proste na dowolnym stoisku. Ciekawym rozwiązaniem jest związanie mleka, truskawek i bananów - ta szczególna kompozycja będzie miłym doznaniem dla naszych kubków smakowych.

Oczywiście można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, zrobiony z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! Oraz że brzoskwiniowe orzeźwienie? W przypadku brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. A co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest mocne - rozmawiam z badania.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pomysł na koktajl i finalne produkty to także nie wszystko. Powinien posiadać poważny sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z zdrowej firmy czy solidna rozdrabniarka do owoców. Na zbytu jest mnóstwo takich towarów i warto przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby wybrać taki, który najlepiej wykona swoje przewidywania i potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z lokatą kruszenia lodu, który przyczyni się nie wyłącznie do deserów owocowych, ale również na przykład do przyrządzania mrożonej kawy.